Zadzwoń teraz

Wkładki ortopedyczne termoplastyczne

2 stycznia 2019

Wkładki ortopedyczne Warszawa Rydygiera

Czy bolą Cię stopy, kostki, kolana lub kręgosłup w trakcie wykonywania codziennych czynności? To znak, że możesz cierpieć na wady postawy, powodujące nieprawidłowy rozkład obciążeń ciała na stopach. Rozwiązaniem Twojego problemu są odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne. Mogą one przywrócić prawidłowy rozkład nacisków na stopy i wpłynąć na wyższe piętra łańcucha kinetycznego (kolano-biodro-kręgosłup) korygując dysfunkcje biomechaniczne. Co to znaczy? Właściwie dobrane wkładki do butów zniwelują nie tylko bóle stóp czy kolan, ale również bioder, a nawet kręgosłupa. Ponadto, mogą zapobiegać powstawaniu odcisków, nagniotków czy modzeli i zminimalizować dyskomfort spowodowany haluksami. Jednak warunkiem uzyskania tak korzystnych efektów jest wybór wkładek indywidualnie dopasowanych do naszych stóp, dlatego konieczna jest wizyta u ortopedy lub podologa.

 

Jak wygląda dobór ortopedycznych wkładek?

Wizyta u naszego specjalisty zaczyna się od wnikliwego wywiadu, w trakcie którego zostaniesz zapytany o buty noszone na co dzień, przebyte urazy i męczące Cię dolegliwości, a w przypadku gdy wkładki mają być przeznaczone dla dzieci również o rozwój w okresie niemowlęcym. Następnie wykonywane jest profesjonalne badanie stóp zarówno statyczne jak i podczas chodu, a wyniki poddane zostają komputerowej analizie na podstawie prawidłowych wzorców. Na podstawie uzyskanych wyników formuje się idealnie dopasowane do Twoich stóp wkładki. Wyróżnia się różne typy wkładek, w zależności od posiadanych schorzeń i efektu, jaki chce się uzyskać. Ortopedyczne wkładki  można podzielić na trzy główne grupy: wkładki profilaktyczne, wkładki mające na celu leczenie schorzeń stóp oraz wkładki korygujące wady postawy.

 

cta-icon-1 Umów się na wizytę już teraz

Wkładki korygujące wady postawy

Indywidualnie dopasowane wkładki ortopedyczne doskonale wpływają na poprawę postawy całego ciała poprzez skorygowanie rozłożenia nacisków poszczególnych partii stopy na podłoże. Tylko w ten sposób można podczas chodzenia i biegania osiągnąć prawidłową pracę stóp. Jest to niezwykle istotne, gdyż pogłębiające się wady postawy prowadzą do coraz silniejszych dolegliwości bólowych z czasem uniemożliwiających prawidłowe funkcjonowanie. Wśród dzieci i młodzieży wkładki korygujące wady postawy najczęściej stosuje się w przypadku płaskostopia podłużnego (tzw. stopy płaskiej), stopy koślawej, skoliozy oraz koślawości kolan. Z kolei u dorosłych są one doskonałym rozwiązaniem także w przypadku pronacji stabilnej lub elastycznej, deformacji kończyn i ich nierówności, chonodromalacji chrząstek,  zaburzenia trakcji rzepki czy też bólu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

 

Wkładki ortopedyczne leczące schorzenia stóp

Schorzenia stóp to dolegliwości nabyte w wyniku chorób lub złych nawyków, jak np. długie chodzenie na wysokich obcasach lub w butach o płaskich, źle wyprofilowanych wkładkach. Jeżeli cierpisz na halluksy lub skrzywienie boczne paluchów, zapalenie rozcięgna podeszwowego, ostrogę piętową lub zapalenie ścięgna Achillesa to profesjonalnie dobrane wkładki ortopedyczne mogą stanowić rozwiązanie Twoich problemów.  Sprawdzą się one również w przypadku choroby Mortona, zapalenia wyrostka piętowego, niestabilności stawu skokowego oraz wszystkich innych stanów zapalnych w obrębie tkanek miękkich stopy lub kolana, którym towarzyszy ból. Często stosują je też pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Ortopedyczne wkładki  profilaktyczne

Dobrze dopasowane do stóp wkładki ortopedyczne oczywiście pozwalają pozbyć się schorzeń i wad postawy, ale żeby utrzymać uzyskane w ten sposób efekty warto stosować je również na co dzień. Skutecznie podnoszą one komfort chodzenia i biegania, a także zapobiegają nawrotom dolegliwości bólowych. Wkładki profilaktyczne doskonale trzymają stopy w butach, znacząco zmniejszając ryzyko urazów w obrębie stawu skokowego oraz kolanowego, zwłaszcza podczas gwałtownych skrętów. Polecamy je przede wszystkim każdemu, kto uprawia sport, a zwłaszcza bieganie. Ich lekka struktura zmniejsza zmęczenie stóp nawet przy wielogodzinnych biegach lub wędrówkach, doskonale więc sprawdzą się również jeżeli wykonujesz pracę stojącą.

 

Pacjenci oceniają nas na starstarstarstarstar

Pacjenci oceniają nas na

starstarstarstarstar

Zadzwoń teraz
Zapisz się online